تخفیف شب یلدا
تزریق بوتاکس
کاشت موی طبیعی
تزریق چربی
لاغری موضعی
کاشت ابرو

کاشت موی طبیعی

افزایش ریزش مو و شمار افرادی که در مطب های متخصصان پوست و مو در جستجوی راه حلی برای داشتن موهای پرپشت هستند این روزها بازار کاشت موی طبیعی سر و . . . را داغ کرده است.

کاشت ابرو

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از کاشت مو، کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است. کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک سمّ است، قویترین سمی که بشر تاکنون شناخته است. چنانچه فقط یک میلیونیوم گرم آن وارد بدن شود انسان را میکشد. این سمّ میتواند تمام ماهیچههای ارادی و غیر ارادی را فلج کند ولی از این خاصیت امروزه برای . . .

لاغری موضعی

آیا شما از ظاهر چربی های اضافی در نواحی بدن خود که از بین بردن آن ها برایتان مشکل است ناراحت هستید؟ همه ما دوست داریم بعضی نواحی خاص از بدن ما تغییر کند، بدون اینکه نیاز به انجام تمرین های حرکتی شدید وجود داشته باشد. حتی در صورت انجام فعالیت های ورزشی شدید، ممکن است ازبین بردن بعضی از چربی های جمع شده در نواحی مختلف بدن دشوار باشد.

درمان :
با توجه به نیازهای خاص بیمار، جراح ممکن است یکی از روش های لاغری موضعی زیر را برای درمان مشکل بیمار مورد استفاده قرار دهد:

لیزر لیپولیز :
لیزر لیپولیز که معمولاً به عنوان لیزر لیپو شناخته می شود، یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی برای لاغری موضعی است که برای رفع تجمع چربی مقاوم در نواحی مختلف بدن مثل جلو و داخل ران ها، پهلوها، و رفع غبغب استفاده می شود. این روش درمانی می تواند بطور موثر چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و تمرین های ورزشی را کاهش داده و از بین ببرد. در این روش از لیزر برای ذوب کردن چربی نامطلوب در نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می شود. به این ترتیب، بدن می تواند از طریق سیستم متابولیسم خود چربی ذوب شده را سوزانده و دفع کند. علاوه بر این، فرد معالج می تواند از طریق فرآیند آسپیراسیون که یک نوع خاص از مکش است، بخش بیشتری از این چربی را از محل درمان خارج کند.

لیزر لیپولیز به عنوان یک روش جراحی با حداقل سطح تهاجم طبقه بندی می شود. برای این درمان جراح ناحیه تحت درمان را به صورت موضعی بی حس کرده و یک شکاف کوچک در آن ایجاد می کند. لیزر لیپولیز یک روش درمانی برای کاهش وزن نیست و نمی تواند برای افراد دچار اضافه وزن، مناسب باشد. در واقع بهتر است از این روش برای رفع نواحی خاص تجمع چربی مقاوم در بدن استفاده شود. نتایج این روش درمانی می تواند منجر به بهبود تناسب ظاهر اجزای بدن در کوتاه مدت شده و با استفاده از این روش می توان از کبودی و ورم که از عوارض جانبی روش های درمانی تهاجمی تر هستند، اجتناب کرد. لیزر لیپولیز فقط برای رفع ۵۰۰ میلی لیتر چربی مناسب می باشد و به همین خاطر برای از بین بردن مقادیر بیشتر چربی لازم است از روش لیپوساکشن استفاده شود.

طول درمان :
ناحیه تحت درمان با استفاده از مواد مخصوص به صورت موضعی بی حس می شود. پس از بی حس شدن این ناحیه، یک شکاف کوچک در پوست بیمار ایجاد شده و از طریق آن یک لوله بسیار کوچک (یک لوله فلزی توخالی با عرض ۱ میلی متر) به شکاف پوست وارد شده و از طریق این لوله ابزار پرتو دهی لیزر به پوست وارد و برای ذوب کردن سلول های چربی مورد استفاده قرار می گیرد. سلول های چربی ذوب شده در این حالت در ادامه بطور طبیعی توسط بدن دفع می شوند. امروزه به بیماران پیشنهاد می شود برای سرعت بخشیدن به این فرآیند و بهبود نتایج ایجاد شده، از لیپوساکشن برای خارج کردن بافت چربی از محل استفاده شود. این روش درمانی به حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد.

ریکاوری :
پس از درمان احتمالاً لازم است بیمار برای یک ساعت یا بیشتر استراحت نماید، اما شروع فعالیت های عادی پس از یک روز امکان پذیر است. برای مدت ۱ تا ۲ هفته پس از درمان بهتر است از انجام فعالیت های فیزیکی شدید اجتناب گردد.

نتایج :
بلافاصله پس از درمان، بیمار با مقداری کاهش وزن و سفت شدن پوست مواجه خواهد شد، اما نتایج نهایی حاصل از این روش درمانی به تدریج در طول چند هفته با ادامه یافتن فرآیند کار بدن و دفع طبیعی چربی ذوب شده قابل مشاهده خواهد بود.

عوارض :
به خاطر مواد بی حسی، این روش درمانی نباید دردناک باشد. پس از درمان بیمار با مقداری ورم، کبودی یا ناراحتی محدود برای چند روز مواجه خواهد شد.

مزوتراپی :
مزوتراپی یک روش درمانی است که در آن از تعداد زیادی تزریق های بسیار کوچک برای کاهش چربی ناخواسته و سلولیت و نیز بهبود وضعیت و ساختار پوست استفاده می شود. مایع تزریق شده در این حالت ترکیبی از ویتامین ها، آمینو اسیدها و داروهای مفید است که چند میلی متر زیر پوست به منظور تجزیه سلول های چربی تزریق می شود. این روش درمانی بطور خاص برای درمان سلولیت مفید است، اما همچنین می تواند بافت چربی جمع شده در ناحیه شکم، ران ها، چانه، و پهلو را حداقل نماید. مزوتراپی به حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان با توجه به اندازه ناحیه تحت درمان نیاز دارد و معمولاً این درمان برای دستیابی به بهترین نتایج باید چند جلسه تکرار شود.

طول درمان :
مزوتراپی شامل تزریق های متعدد زیر سطح پوست با استفاده از سوزن های بسیار ریز است. این روش درمانی می تواند به بهبود چرخش خون، جایگزینی ویتامین های از دست رفته، مواد معدنی و آمینو اسیدها، یا افزایش سطح اسید هیالورونیک کمک موثر نماید. هر جلسه درمانی به حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد و معمولاً بدون درد است. در صورتی که شما هنگام استفاده از این روش احساس ناراحتی داشتید، پزشک می تواند از مواد مخصوص جهت بی حسی موضعی قبل از شروع درمان برای بیمار استفاده نماید. تزریق های مورد نیاز در این حالت هر دو هفته یک بار برای ۲ تا ۳ جلسه درمانی ادامه پیدا می کند. به هر حال بعضی افراد ممکن است به جلسات درمانی بیشتر برای دستیابی به نتایج مورد نظر نیاز داشته باشند. بعد از جلسات درمانی لازم است از یک برنامه نگهداری برای هر ۲ تا ۳ ماه یکبار استفاده شود.

ریکاوری :
افراد می توانند فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از درمان مزوتراپی شروع نماید.

عوارض :
تزریق های ریز مورد استفاده در این روش درمانی حداقل ناراحتی را برای بیمار به همراه دارد. عوارض جانبی احتمالی در این حالت می تواند شامل مقداری کبودی یا ورم محدود باشد که این شرایط معمولاً با گذشت یک روز از بین می رود. بعضی افراد ممکن است به این روش درمانی واکنش آلرژیک نشان دهند، هر چند این شرایط به ندرت در افراد مشاهده می شود.

لیپوساکشن :
لیپوساکشن (لیپوماتیک) یک روش درمانی برای کاهش سریع وزن در درمان لاغری موضعی نیست، بلکه این روش به منظور اصلاح و بهبود ظاهر بدن طراحی شده و بطور خاص برای افرادی مناسب است که وزن مناسب داشته باشند، اما نواحی مختلف بدن آنها دچار تجمع چربی شده و این چربی نسبت به رژیم غذایی و تمرین های ورزشی از خود مقاومت نشان می دهد. جراحی لیپوساکشن قدیمی تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و نیازمند دوره طولانی ریکاوری است. به هر حال، امروزه روش های جدید لیپوساکشن همچون عمل لیپوماتیک طراحی شده که می تواند با بی حسی موضعی بر روی بیمار انجام شود و نیاز به دوره استراحت کوتاه تر دارد. سایز و نوع فشردگی پوشش شما و هزینه لیپوماتیک نیز در جلسه مشاوره برای شما تعیین میشود. در واقع قیمت لیپوماتیک به تعداد محلهای درمان شده بستگی دارد. قیمت عمل لیپوماتیک در زمان مشاوره مورد بحث قرار خواهد گرفت. در پیکرتراشی با لیپوماتیک با لرزش اینفراسونیک و با استفاده از یک کانول مخصوص به آرامی چربیهای بدن برداشته میشود، بدون اینکه محل تحت درمان عمل لیپوماتیک بسوزد یا بریده شود و همچنین در هنگام برخورد به بافتهای غیر چربی دستگاه از کار باز میایستد. در این روش زخم در هنگام برداشتن چربیها کاهش مییابد. همچنین عوارض لاغری با لیپوماتیک از سایر روش ها کمتر میباشد. مانند تمامی عملهای زیبایی دیگر، قیمت لیپوساکشن نیز توسط بیمه پوشش داده نمی شود.

روش درمان :
در طول درمان لیپو ساکشن برای لاغری موضعی، شکاف های ۵ میلی متری کوچک در اطراف ناحیه تحت درمان ایجاد شده و یک لوله مکش تو خالی (که به آن کانولا گفته می شود) به شکاف وارد شده و زیر پوست حرکت داده می شود. به این ترتیب سلول های چربی تجزیه شده و بافت چربی به صورت دستی با یک سرنگ بزرگ یا با استفاده از یک پمپ مکش از محل خارج می شود. به این ترتیب، در این روش درمانی لایه رویی پوست اتصال خود را با بافت پیوندی و عضلات زیرین در طول درمان حفظ می کند و یک لایه نازک از چربی در زیر پوست به منظور جلوگیری از ایجاد فرو رفتگی یا برآمدگی پس از لیپوساکشن، باقی می ماند.

ریکاوری :
پس از درمان، ناحیه مورد نظر دردناک می شود و مقداری کبودی و ورم در آن ایجاد می گردد. با توجه به حجم ناحیه تحت درمان، بیمار احتمالاً به ۵ تا ۷ روز زمان برای ریکاوری نیاز دارد.


آدرس مطب : اصفهان ، خانه اصفهان ، میدان نگهبانی ، ساختمان خاطره ، طبقه دوم
تلفن : 33292300 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :